Trónok Harca

„Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút.”
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Köszöntő

Üdvözlünk Westeros világában!
Mielőtt elmerülnél a cselszövések és intrikák tengerében, kérlek nézz körül!

Kiindulópont
Játéktörvény
Krónikák
Fogadó az akasztott emberhez

Ha kérdésed van eléred a staffot az oldalon, vagy a
staffgot@gmail.com címen

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» CAELESTIS INFERNUM
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyVas. 09 Aug. 2015, 11:19 by Vendég

» Akarsz-e játszani? - Játékostárskereső
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyKedd 07 Júl. 2015, 22:45 by Braomos Jeroalath

» Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyPént. 03 Júl. 2015, 17:11 by Daenerys Targaryen

» Braomos Jeroalath
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyHétf. 29 Jún. 2015, 18:03 by Drogon

» Solarah FRPG
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptySzer. 24 Jún. 2015, 23:12 by Vendég

» Folyosók
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyKedd 23 Jún. 2015, 00:27 by Darron Lannister

» Vásártér
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 22:04 by Darron Lannister

» Udvar
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 11:08 by Margaery Tyrell

» Gyakorlótér
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 10:03 by Margaery Tyrell

Cbox
Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Orgpwtnxy7mzsjriuman

Megosztás
 

 Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Daenerys Targaryen


Daenerys Targaryen


Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Essos

Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Empty
TémanyitásTárgy: Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye   Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyVas. 21 Jún. 2015, 21:02

- Ser Jorah!
- Khaleesi...
- Szürke Féreg azt mesélte, hogy idegen hajósok kötöttek ki a Rabszolga-öbölben, nem messze Yunkaitól. A lobogón két fekete madár, egy fekete korona és egy vörös szem látható. Nem ismerem ezt a címert... Kik lehetnek?
A férfi arca finoman megfeszül, és láthatóan gondolkodik, hogy mit is válaszoljon. Válaszolnia kell, hisz ki tudja, lehet egy ellenség készül partra szállni a Sárga Város lábainál. Minél előbb meg kell győződnöm efelől. Jorah pedig, egy mély sóhaj után, végre válaszol nekem.
- Attól tartok, hogy talán az egyik legveszedelmesebb kalóz had, aki a tengereket járja - a kapitányuk pedig Euron Greyjoy.
Elcsodálkozom szavain. Sose hallottam még ezt a nevet, ahogy a címert sem korábban. Egyedül a Greyjoy családnév az, ami ismerős, viszont nekik Kraken szerepel a címerükben, nem vörös szem, korona és madarak. S mintha Jorah a gondolataimban olvasna, rögtön magyarázni kezd.
- Euron Greyjoy Lord Balon Greyjoy öccse, aki a Vas-szigetek ura, bár lehet ezt te magad is tudod. Ő az, akit csak Varjúszemként emlegetnek, innen ered a címere is. Azt mondják, hogy igen kegyetlen kalóz.
Tovább mesél még róla, hogy szándékai kifürkészhetetlenek, rejtélyes és igencsak számító ember, aki mindent megtesz célja elérése érdekében. Emellett kiváló harcos is. Hm, lehet erős szövetséges válna belőle. Bár, az ilyen szilárd akaratú emberek nem szeretnek olyan könnyen osztozni másokkal, legyen szó bármiről is.
Rögvest üzenek a kalóz úrnak: ha már a mi kikötőinkben óhajt letáborozni, s nyilván eljön, hogy ehhez engedélyt is kérjen az illetékestől, úgy mihamarabb keressen fel engem is: beszélni akarok vele. Remélem üzenetem meghallgatásra talál még egy tengeri bandita füleiben is, és nem fog tétovázni a látogatással. Nem minden nap invitálhatja egy uralkodó a saját székhelyére.


Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Animated-dragon-image-0011

Vissza az elejére Go down
Euron Greyjoy


Euron Greyjoy


Hozzászólások száma : 3

Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye   Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptySzer. 01 Júl. 2015, 22:19


To Khaleesi, Mother of lizard Smile

Hosszú hosszú napok, és éjszakák után az embereim végre szárazföldet válnek felfedezni, és a maguk bizarr némaságával hozzák tudtomra a dolgot, míg én éppen egy levelet írok meg. El kell majd juttatnom a megfelelő kézbe.
- A rabszölga öbölben kikötünk! Fel kell töltenünk a készleteinket, és Yunkai sincs messze. HA felpakoltátok a hajót, menetkészre, akkor kimenőt kaptok, hogy kocsmázzatok és kurvázzatok, ami tetszik - lépek a fedélzetre, és csizmám keményen koppan a fedélzet durva padlóján, ami oly kedves nekem, hiszen az én hajóm, az első, amit elkoboztam saját erőmből, és Csend névre hallgat. Nem véletlenül, ahogy a néma legénység sem ártalmatlan becenév nekik. Magasba emelt öklükkel vigyorogva helyeselnek, és szélnek eresztem őket.
- Akkor munkára söpredék! Kikötünk! - parancsolok, és a part felé mutatok, magam pedig a hajó tatjára lépdelek, és a korlátnak támaszkodva figylem a helyet, amit jól ismerek már, hiszen westerosi létemre, keveset vagyok az otthonnak nevezett földeken, a tenger az én igaz otthonom, és a régi istenek régen nem hatnak meg ahogyan a vízbefúlt sem. "Ami halott, nem halhat meg", Aaron öcsém bolondsága, és megbolondult, amikor majdnem belefulladt ifjon a tengerbe. Szerencsétlen flótás, de nem nekem kell rá gondot viselnem. Micsoda szerencse, máskülönben már a vízi istene karjaiba löktem volna első adandó alkalommal.

A part mentén, ahogy kikötünk, magam is elhagyom a hajót, és az első utamba eső kocsmát veszem célba ami a Félszemű Sellő. Többször megfordultam már itt, és ez a hely, egy pletykafészek, bármit, gyakorlatilag tényleg bármit megtudhat az ember egy ilyen helyen. Sört és vacsorát rendelek, és hallgatózok, amíg eszem. Különös pletykák járnak egy tejfehér hajú gyermeknőről, aki sárkányokat nevel, és a sárkányok anyjának nevezi magát. Fehér? Targaryen lenne? Nem lenne kizárt, bár elég meglepő lenne azt elismerem magam is. Az őrült király egyik utódja megmenekült, és most sárkányokkal akarja vsiszahódítani a földet, mint Hódító Aegon. Micsoda gyönyörű megemlékezés. A végén még magam is meghadok, micsoda vicc. Aztán egy idegen alak lép a kocsmába, biztos vagyok benne, hogy sosem láttam még, mégis felém indul, és egyik kezem a tőrőmre ejtem, ha rosszat akarna, de csak közelebb hajol, hogy hallhassama hangját. Ezért még nem fogom megölni. Összeráncolom a homlokom, és megrázom a fejem. Eszemben sincs elmenni hozzá, a tengeri kalózhad vezetőjének nem parancsol senki, még akkor sem ha annak a valakinek sárkányai vannak. Másnap délutánra ígérem magam inkább, és víg tivornyával töltöm az éjjelem.

Másnap azonban délután lovat bérelek, és a városba vágtatok, hogy megejtsem ezt a kötelező jellegű, de legalábbis erősen ajánlott találkozást. Felfegyverkezve érkezem, tengerészekre jellemző holmiban. Erős anyagú nadrágom, egy fekete csizmában tűnik el, és az ingem felett bőr vértet és kabátot viselek. A tengeri szél átkozottul hideg és csípős tud lenni. Hajam, most viszonylag rövid, a szemem éles mint a varjúké, hiszen ez lennék én, a Varjúszemű. Megjelenek, és megvárom, amíg a nő elé bocsátanak aki a sárkányok anyjának mondja magát.
- Lord Greyjoy, a Csend kapitánya - jelent be egy túlbuzgó alak, és kissé élesen pillantok rá, mire zavartan megköszörüli a torkát, és minden figyelmem a nőre összpontosul. Igazán szép, de kissé boszorkányosnak tűnik. Gyerek még hozzám képest. Nem szólítom meg, dacolok ibolya szín szemeivel, és nem fordulok el tőle. Hadd beszéljen ő, én türelmes ember vagyok.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Daenerys Targaryen


Daenerys Targaryen


Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Essos

Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye   Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye EmptyPént. 03 Júl. 2015, 17:11

Nem jön el ma este... Napolni merészeli a meghívásomat.
Mélyet sóhajtok, s csak mosolygok Ser Jorah-ra, miután közli velem a hírt. Nem fogok idegeskedni miatta. Majd holnap, miután hajlandó lesz megjelenni előttem. Addig is szobámba térek, és az erélyről figyelem az elém táruló várost, s azt, ahogy Drogon átszeli a sötét eget. A távolban fekete vitorlák magaslanak, a kikötőben nagy a nyüzsgés. Nyilván a kalózok töltik fel a készleteiket, majd mennek tivornyázni a külvárosi fogadókba. Nem lesz sokáig nagy a vigalom. Csak egyszer halljam meg, hogy fosztogatni merészeltek, vagy megöltek egy ártatlant... Azt mondják a tisztesség nem éppen a kenyere az ilyen tengeri banditáknak, ahogyan a becsület sem. De ez majd másnap kiderül számomra is, hogy mennyire igaz, vagy sem. Méltó fogadtatásban fogom részesíteni Lord Greyjoyt, az is biztos.
- Elkészült a fürdővized, Khaleesi.
Missandei jelenik meg hirtelen mögöttem, kissé meg is lepődöm hirtelen felbukkanásán. Alaposan elmerülhettem gondolataimban, ha nem vettem észre, ahogy kinyitja az ajtót. Biccentek neki, és pár perc múlva követem is őt, hogy elmerülhessek a kellemes, forró vízben.
Mivel töltheti a szabadidejét egy kalóz? Szajházással és evéssel, ivással, leginkább. Milyen lehet az élete a végtelen tengereken? Napokon át hajózni a háborgó tengeren, vagy szélcsendes időben szenvedni a tűző napon. És persze kirabolni az arra tévedő hajókat, vagy tengerparti városokat, megölni az ellenállókat, eladni a foglyokat rabszolgának... Új tagokat toborozni a legénységbe. Az én tudatomban így léteznek ők, de vajon tényleg így van mindez? Minden bizonyára igen, Jorah is alátámasztotta ezt, illetve a Kapitány felelőtlensége, hogy nem akkor jött el, amikor kellett volna neki. Merész vállalkozás volt, pedig hallania kellett a sárkányaimról, vagy az astapori rabszolga felszabadításról, amikor kikötött itt. Lehet nem igazán törődik az ilyesféle "pletykákkal". Pedig jobb lenne, ha alaposabban körülnézne, és mérlegelné a dolgokat.
Nem baj. Majd holnap.
Másnap reggel frissen ébredek, s minden gondoltalom a Kapitány fogadása körül forog. Meghallgatom pár ember panaszát, tárgyalok segítőimmel a továbbiakról, majd a délután elérkeztével elfoglalom helyem a nagy piramis tróntermében, s várok. Szerencsére nem kell sokat, mert Szürke Féreg nyit be hirtelen, és bejelenti vendégemet. Biccentek felé, és intek, hogy engedje be. Hosszasan nézem a férfit, ahogy belép, s láthatóan nem szólal meg, hogy köszöntsön. Pár másodpercig pedig én sem szólalok meg. Jó képű és férfias kiállású, de a szeme, akár egy varjúé. Missandei elmondja, mint minden látogatómnak elszokott, hogy kivel is állnak szemben, majd elmosolyodom, de komoly hangon szólítom meg az idegent.
- Üdvözöllek, Lord Greyjoy! Tegnap este nagyon vártam érkezésedet, még vacsorával is készültem, de... Az étel kihűlt. És nem jelentél meg.
Remélem érzi neheztelésem, ahogy mosolyom is kissé alábbhagy utolsó mondatomhoz érve. Tartok némi hatásszünetet, majd folytatom.
- Mi céllal érkeztél kalózaiddal Yunkai városába? Van már engedélyed az itt tartózkodáshoz, ugye?
Egyenest a szemeibe nézve teszem fel a kérdést, várva válaszát, ami remélem kedvemre való lesz - az igazat akarom hallani. Nem tűröm a mellébeszélést.



Queen of Yunkai:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye   Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye Empty

Vissza az elejére Go down
 

Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Euron Greyjoy
» Daenerys Targaryen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Trónok Harca :: Játéktér :: A valóságon túl - Alternatívák-