Trónok Harca

„Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút.”
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Köszöntő

Üdvözlünk Westeros világában!
Mielőtt elmerülnél a cselszövések és intrikák tengerében, kérlek nézz körül!

Kiindulópont
Játéktörvény
Krónikák
Fogadó az akasztott emberhez

Ha kérdésed van eléred a staffot az oldalon, vagy a
staffgot@gmail.com címen

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» CAELESTIS INFERNUM
Gyakorlótér EmptyVas. 09 Aug. 2015, 11:19 by Vendég

» Akarsz-e játszani? - Játékostárskereső
Gyakorlótér EmptyKedd 07 Júl. 2015, 22:45 by Braomos Jeroalath

» Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye
Gyakorlótér EmptyPént. 03 Júl. 2015, 17:11 by Daenerys Targaryen

» Braomos Jeroalath
Gyakorlótér EmptyHétf. 29 Jún. 2015, 18:03 by Drogon

» Solarah FRPG
Gyakorlótér EmptySzer. 24 Jún. 2015, 23:12 by Vendég

» Folyosók
Gyakorlótér EmptyKedd 23 Jún. 2015, 00:27 by Darron Lannister

» Vásártér
Gyakorlótér EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 22:04 by Darron Lannister

» Udvar
Gyakorlótér EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 11:08 by Margaery Tyrell

» Gyakorlótér
Gyakorlótér EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 10:03 by Margaery Tyrell

Cbox
Gyakorlótér Orgpwtnxy7mzsjriuman

Megosztás
 

 Gyakorlótér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Szürke Szél


Szürke Szél


Hozzászólások száma : 114

Gyakorlótér Empty
TémanyitásTárgy: Gyakorlótér   Gyakorlótér EmptySzomb. 14 Jún. 2014, 16:16

Szalmabábuk, céltáblák és fegyverek várják a gyakorolni vágyó lovagokat és apródokat.
Vissza az elejére Go down
Ser Alesir Silverwood


Ser Alesir Silverwood


Hozzászólások száma : 4

Gyakorlótér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyakorlótér   Gyakorlótér EmptyKedd 08 Júl. 2014, 18:40

Margaery Tyrell & Alesir Silverwood

- Ne úgy állj te mamlasz! Fél oldalvást… úgy kisebb célpontot nyújtasz, és könnyebben ki tudsz térni! – Szólaltam meg kissé unott gorombasággal a hangomban. Fiatal és rendkívül lassan tanul ez az új apród, de sajnos kénytelen vagyok vele dolgozni. Az eddigi félig kiképzett apródomat ugyanis csaknem kettévágták a feketevízi csatánál. Tiszta sor, hogy nem élte túl. A fegyvermesterem pedig szintén lesérült a csata alatt. De szerencsére nem súlyosan, nem is tudom, mihez kezdenék nélküle a továbbiakban. Bár… ide, s tova tizenöt éve ismerem, mindig is egy szívós anyaszomorító volt.
Mindenesetre most kijutott nekem a jóból… képezhetem ki az apródomat. De nem panaszkodom! Inkább ez, mint a hatalmasok mézes mázas szavait hallgassam, miközben azon jár az agyuk, hogy hogyan tudnak hátba szúrni, mert veszélyt jelentek rájuk.
- Jobb lent, bal fent, csúsztat, Bal közép majd szúr! – Adtam ki az utasítás az apródnak, majd vártam a támadását. Lényét tekintve nem is túl gyors észjárású lehet. eltelt egy pár másodperc mire vette bátorságát s lomhán felém suhintott hosszúkardjával melyet első csapásra, kisiklattam az irányomból, s azzal a lendülettel csuklón is vágtam a gyakorló karddal, majd kegyelemdöfésként elkaszáltam a lábait is melynek hatásaként a földön landolt arccal a porban.
- Még egy ilyen finomkodás és elküldelek a Tyrell ház varrónői közé! – Jegyeztem meg, a fejemet rázva, majd a földbe szúrtam a kardomat.
- Na, gyerünk! Állj fel! – Szóltam rá erélyesebben, majd látom amint az éppen feltápászkodó, sűrűn bocsánatot kéregető apród tekintete hirtelen megakad egy ponton, valahol mögöttem.
Tekintete kissé ijedt arckifejezést öltött, ami nem sejtett sok jót. Behunytam a szemeimet, s magamban imádkozni kezdtem, hogy ne a kölyökkirály és a testőrsége legyen. Kevesebbért és fejeztetett le valakit. Végül kinyitottam a szemeimet és úriasan megfordultam. Némi megkönnyebbülést éreztem belül mikor láttam, hogy nem Joffrey az, és Ser Meryn Trant sincs látóhatáron belül. Helyette azonban volt itt valaki más, aki személyesebb sértésnek vehette a Tyrelles kis „intelmet”.
- Lady Margaery! – Köszöntöttem illendőn a leendő királynőt. Semmi kétségem sincs a felől, hogy szerény személy rossz ízű tréfája sodora felém figyelmét.
Vissza az elejére Go down
Margaery Tyrell


Margaery Tyrell


Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Királyvár

Gyakorlótér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyakorlótér   Gyakorlótér EmptySzer. 09 Júl. 2014, 10:51

Margaery Tyrell & Alesir Silverwood

Sokat gondolkodtam azon, hogyan lehetne megtartani a hatalmat. A koronát nem elnyerni nehéz, hanem megtanulni, hogy a súlya ne nyomja össze viselőjét.
Sokan sokféleképpen próbálták már megtartani a Vastrónt. Áldott Baelor a hitébe kapaszkodott, Aerys király pedig rettegéssel próbálta megnyerni alattvalóit. S mit értek el vele? Semmit. Csak egy név, melyet a történelem emleget.

A jó uralkodó nem az, aki a hatalmat megtartja, hanem akit az alattvalók a trónon akarnak látni. Ha a nép szereti királyát, akkor nem tör ki lázadás - legyen akármilyen hosszú a tél.
A Tél közeleg... a Starkok is megmondták. Aggasztó hírek érkeznek a fal felől. Az országot pedig háború szaggatja szét. Ha egy uralkodó bekötözi ezen vérző sebeket, a nép maga emeli fel, és teszi a trónra, hogy uralkodjék felette.

Korán rá kellett jönnöm, ahhoz, hogy az emberek megismerjenek, járnom kell közöttük. Egy ilyen sétára indultam két unokatestvérem kíséretében. A gyakorlótér felé vettük az irányt, ahol egy lovag képezett ki egy apródot. A fiú gyakran elesett. Nincs még hozzászokva a kardvíváshoz. Nem fejlődött ki az egyensúlyérzéke, a fürgesége, az hogy egy lépésssel mások előtt járjon.
Sokszor láttam Lorast gyakorolni. Könnyed mozdulattal tért ki mindig a csapások elől.
Már épp továbbindulnánk a kert felé, mikor a fülemet megüti egy mondat.

- A varrás éppoly nehézkes tud lenni, mint a kardvívás, Ser...? - nézek rá kérdőn. Nem volt alkalmunk még beszélni, de már láttam többször Királyvárban.
- Lehet, önnek is ki kellene próbálnia. - nevetek fel, miközben közelebb lépek. S bár a lovag talán házam sértésének szánta a megjegyzést, nem vagyok olyan ostoba, mint a régenskirályné. Senkit nem vádolok nyíltan, csak ha az ellenségemmé akarom tenni.
Vissza az elejére Go down
Ser Alesir Silverwood


Ser Alesir Silverwood


Hozzászólások száma : 4

Gyakorlótér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyakorlótér   Gyakorlótér EmptySzer. 09 Júl. 2014, 17:59

Margaery Tyrell & Alesir Silverwood

- Nem zárom ki a lehetőségét, hogy mind a kettő igényel ügyességet. De a varrással ellentétben a harcmezőn, nincs második esély! – Feleltem, a Tyrell leánynak a véleményemet. Ez igaz is, hiszen az előző apródóm szimplán csak nagyobb fába vágta a fejszéjét, mint amivel elbírt. Szerencsétlen flótás…
Végül kissé lemosolyodtam a hercegnő szavain. Én és a varrás… Hál istennek farkammal a lábam között születtem és ezért nem kell varrást próbálnom.
- Talán majd egyszer… egy másik életben! – Feleltem egyszerűen. – Ser Alesir Silverwood vagyok, az Ezüsterdőből! – Mutattam be magamat így utólagosan. Ha őszinte akarok, lenni magammal lehet nem ez volt a legbölcsebb lépés. Tekintetbe véve házunk hírnevét a fekete lobogóba varrt ezüst fát, felette három csillaggal sokan felismerik. Felkapaszkodott kereskedő mivoltunkat mi sem jellemzi még jobban, mint a házunk jelmondata: „Mindennek ára van!”
Úgy érzem ez a jelképes mondat egyszer a családra is visszaüt egyszer.
Hiába… Úgy tűnik csak engem zavarnak a rosszalló pillantások és a hátat fordító sutyorgó emberek. Nem kértem lovag címemet, de ez vele jár.
Vissza az elejére Go down
Margaery Tyrell


Margaery Tyrell


Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Királyvár

Gyakorlótér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyakorlótér   Gyakorlótér EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 10:03

A lovag egyáltalán nem retten meg attól, hogy visszafordulok. Mások talán zavarba jöttek volna, hogy elkaptam egy nemkívánatos megjegyzést, ám Ser Alesir nem.
A szavaiban érzek némi élt. Azt a felsőbbrendűséget, amely a legtöbb lovagnál megtalálható. Úgy gondolják, hogy mivel kardokkal játszanak, és hegeket szereznek, a világot ők irányítják. Mintha minden az ő döntéseik eredménye lenne. Pedig csupán bábok, mint a legtöbben.
- Az életben sosincs második esély, Sir. S még csak kard sem kell ahhoz, hogy valaki a mélybe zuhanjon. - felelem neki, miközben a várfal felé nézek. Bár már leszedték Eddard Stark fejét szinte naponta vannak, akik magukra haragítják Joffreyt. Az is igaz, ha minden ilyen ember feje a falon végezné, akkor a vár kétszer olyan magas lenne, mint most.

- Felismertem címered, Sir. Bár meglep, hogy Királyvárban látlak, és nem Tywin Lannister seregében. - egy kijelentésbe bújtatott kérdés. A háború még korántsem ért véget. S bár az újoncokat valakinek ki kell képezni, meglep, hogy erre a feladatra ezt a férfit választották. A családja a Lannisterek zászlóhordozói. Régen kereskedők voltak. S most mégis a gyakorlótéren oktatja ez a férfi az apródokat. Ez valahol megmosolyogtat.
- Ön is indulni fog a király által szervezett lovagi tornán?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gyakorlótér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyakorlótér   Gyakorlótér Empty

Vissza az elejére Go down
 

Gyakorlótér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Trónok Harca :: Játéktér :: Koronaföldek :: Királyvár :: A Vörös Erőd-