Trónok Harca

„Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút.”
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Köszöntő

Üdvözlünk Westeros világában!
Mielőtt elmerülnél a cselszövések és intrikák tengerében, kérlek nézz körül!

Kiindulópont
Játéktörvény
Krónikák
Fogadó az akasztott emberhez

Ha kérdésed van eléred a staffot az oldalon, vagy a
staffgot@gmail.com címen

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» CAELESTIS INFERNUM
Fogadó EmptyVas. 09 Aug. 2015, 11:19 by Vendég

» Akarsz-e játszani? - Játékostárskereső
Fogadó EmptyKedd 07 Júl. 2015, 22:45 by Braomos Jeroalath

» Daenerys & Euron ~ The Dragon Queen meets the Crow's Eye
Fogadó EmptyPént. 03 Júl. 2015, 17:11 by Daenerys Targaryen

» Braomos Jeroalath
Fogadó EmptyHétf. 29 Jún. 2015, 18:03 by Drogon

» Solarah FRPG
Fogadó EmptySzer. 24 Jún. 2015, 23:12 by Vendég

» Folyosók
Fogadó EmptyKedd 23 Jún. 2015, 00:27 by Darron Lannister

» Vásártér
Fogadó EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 22:04 by Darron Lannister

» Udvar
Fogadó EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 11:08 by Margaery Tyrell

» Gyakorlótér
Fogadó EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 10:03 by Margaery Tyrell

Cbox
Fogadó Orgpwtnxy7mzsjriuman

Megosztás
 

 Fogadó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Szürke Szél


Szürke Szél


Hozzászólások száma : 114

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Fogadó   Fogadó EmptySzomb. 14 Jún. 2014, 16:26

A város főterétől nem messze, egy kellemes hely az utazók számára.
Vissza az elejére Go down
Havas Logen


Havas Logen


Hozzászólások száma : 6
Tartózkodási hely : valahol Westeroson

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptyKedd 21 Ápr. 2015, 21:51

A vándor évente egyszer be szokott ugrani Királyvár valamelyik fogadójába, csak hogy ihasson egy jó sört, és tudomást szerezhessen a legújabb hírekről. Mióta az emberek megépítették a szeszfogyasztó kultúrhelységeket, minden történet a kocsmákból indult útjára. A szeszben rejlett az igazság.
havas Logen leszállt lováról, megigazította karimás kalapját, s lekötötte a lovát a többi paci mellé. Ezt követően belépett a fogadóba, s egyenesen a pulthoz ment. Kért egy sört; kapott. Miután kifizette, lehuppant egy pár hangoskodó vendéghez közel eső asztalhoz, s hallgatta a történeteiket.
Ahogy arra számított, a központi téma a háború volt. Hát igen, most lehetett zsoldosként nagy lóvét kaszálni. Talán el kéne szegődnie valamelyik házhoz egy időre, amíg meg nem szedi magát. Logen viszont válogatós volt: a Baratheonokban nem hitt, a Lannisterektől undorodott, a Starkok pedig - véleménye szerint - a vesztükbe rohannak.
Úgy döntött, iszik még egy kortyot. Minden nagyságos úr egy sör mellett döntött a világ sorsáról. Ő miért ne tehetne hasonlóképp?
Vissza az elejére Go down
Margaery Tyrell


Margaery Tyrell


Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Királyvár

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptySzer. 22 Ápr. 2015, 19:46

Az éremnek két oldala van, azonban ha csak az felét nézzük, akkor nem látjuk, mit rejt a másik oldal. Ugyanígy az emberi természetnek is két oldala van, s amit bennem látnak, az az éremnek csak az egyik fele.
Pontosan tudom, mi zajlik körülöttem, hogy milyen lehetőségek és veszélyek lesnek rám Királyvárban - mégis mindenkinek egy ártatlan, buta kislány jut rólam eszébe, aki könnyedén irányítható, és aki a nép kedvében próbál járni, ezzel megszerettetve magát. Nem is tudják, mekkorát tévednek.
Valóban úgy gondolom, a trónon úgy lehet a legkönnyebben megmaradni, ha mindenkinek azt mutatjuk, amit látni szeretne. A kapzsinak aranyat, az éhezőnek ételt, a játékosnak veszélytelen ellenfelet mutatunk, s senki sem akar majd eltávolítani minket.

Most mégis álruhát öltök. Kopott utazóköpenyt húzok magamra, és a csuklyáját is a fejemre húzom, hogy senki se lássa, ki vagyok valójában. Csupán egyetlen testőrt viszek magammal, aki egyszerű, hétköznapi ruhát vesz fel, így nem rínak ki a tömegből.
A várból megszökni gyerekjáték, ha valaki ismeri, mely folyosókat kerülje el. Könnyedén kerülték ki a figyelő tekinteteket, és vegyültek el a királyvári forgatagban, míg be nem tértek a fogadóba.

Elsőnek csak beülök a sarokba, és onnan figyelem az iszákos embreket, ahogy a korsójukat ürítik. Egyiket a másik után. Majd látom, ahogy belép az ember, akire vártam. Intek az őrömnek, aki Logan mellé lép.
- Valaki beszélni szeretne önnel. Egy ajánlat miatt. - jegyzi meg, s ha Logan követi az asztalhoz, akkor én is üdvözlöm.
- Úgy hallottam, új pártfogókat keres. - jegyzem meg. Nem tudom, hogy a hangomat felismeri-e, de az arcomat a csuklya továbbra is elrejti.
Vissza az elejére Go down
Havas Logen


Havas Logen


Hozzászólások száma : 6
Tartózkodási hely : valahol Westeroson

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptySzer. 22 Ápr. 2015, 20:23

Egy férfi számára a legjobb szövetségese a korsója, vallotta Logen azóta, mióta egy alkalommal lerészegedett egy kocsmában, s kiprovokált egy verekedést... amit megnyert.
No, nem mintha ezúttal is be akart volna rúgni. Egy elhagyatott, útszéli csehóban nincs annyi veszedelmes ellenfél, mint Királyvár bármelyik fogadójában. Ott ököllel mentek egymásnak, itt - ha becsületesek - kardot rántottak. Kár, hogy Királyvár a becstelenek olvasztótégelye. Na meg persze a szerencséseké, akiknek nem voltak jó képességeik, mégis a csúcsra jutottak.
Azzal, hogy a testőr - legalábbis sejtette, hogy az - odahívta őt egy asztalhoz egy rejtélyes nő asztalához, már kockázatot vállalt. A nő is, amikor megszólalt. Mázli, hogy a magányos farkas nem ismerte fel a hangját.
"Úgy hallottam, új pártfogókat keres."
Ha Logen egy fokkal tahóbb annál, amennyire, most elröhögte volna magát. Már gyanította, hogy ez a hölgy nem épp tisztességes - vagy inkább vérmentes - üzletet ajánl neki, de belement a játékba.
- Tudja - szólalt meg bariton hangján -, egy találkozó első lépése a bemutatkozás. Ha maga tudja, ki vagyok, én pedig nem tudom, hogy ön kicsoda, az természetellenes előnyhöz juttatja kegyedet.
Ezután Logen óvatosan szétnézett, majd hangját halkabbra fogta.
- Persze, ha nem árulhatja el nekem, hogy kicsoda, nem fogok haragudni.

Vissza az elejére Go down
Margaery Tyrell


Margaery Tyrell


Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Királyvár

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptyHétf. 04 Május 2015, 09:29

Olyan ez, mint a cyvass. Nem tudhatod biztosan, mit lép a másik játékos a következő körben. Vannak alternatívák. Lehet, hogy a döntésed megfelelő, az is lehet, hogy veszélyes. De mindenképpen választanod kell. Háború idején pedig ez a választás akár végzetes is lehet.
Tudom, hogy nem kellene itt lennem. Az ellenségeim árgus szemekkel figyelik, mikor botlom meg, hogy aztán a földre nyomhassanak. Letaszítsanak a trónról. Akármennyire is ártalmatlannak látszom, a többi játékos pontosan tudja, mit nézzen, s ők nem csak a szándékaimat látják, hanem a lehetőségeimet.

Odaküldöm a testőrt, aki Logannel együtt tér vissza. Kicsit megnyugszom, mikor a két férfi késpárbaj nélkül tér vissza az asztalunkhoz. Mikor az előnyökről beszél, elmosolyodom. Ha tudná, mennyi mindent tudok róla, talán a kételkedése olyan mértékűvé válik, hogy feláll, és elmegy. Talán jobban is tenné.
- Ez nem az a hely, ahol a személyemet felfedhetem. Túlságosan sok szempár van itt, akiknek feltűnne a jelenlétem. - ez teljes mértékben igaz volt. Kisujjnak és a Póknak számtalan besúgója van, még az ilyen helyeken is. Ők tudják, hogy az információ mindig onnan érkezik, ahonnan senki sem számít rá.
- Mit szólna ahhoz, ha kényelmes helyen aludhatna? Nem lenne többé gondja ételre és italra. S csupán az éleslátására, és a titoktartására lenne szükségem. - egy kis zsák aranyat tolok át az asztalon. Rajta a Tyrellek címerével, így már ő is biztosan tudja, ki vagyok. A feladatáról egyelőre még nem árulok el semmit. Megvárom a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Havas Logen


Havas Logen


Hozzászólások száma : 6
Tartózkodási hely : valahol Westeroson

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptyHétf. 04 Május 2015, 22:27

Logen úgy tett, mint aki alaposan átgondolja a dolgokat. Valójában már meghozta a döntését, mikor felismerte a Tyrell család címerét. Az aranyrózsát, zöld pajzzsal.
A harcos töprengésbe rejtette döbbenetét. Már tudta, kivel ült szemben... csak magát a lehetőséget nem tudta hová tenni. Nem hitte el, hogy ekkora lehetőséget gördített elé a sors. Most komolyan... egy kipusztított északi nemes család fattya Égikert úrhölgyének szolgálatában? Túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen.
Logen felmarkolta a pénzt, mely egy pillanaton belül el is tűnt az utazóköpenye alatt. Megigazította karimás kalapját, s végül halkan annyit mondott.
- Gyümölcsöző együttműködésnek nézünk elébe - felelte a fattyú, sejtelmes mosollyal. - De a pénzen kívül még két dolgot szeretnék tőled kérni. Egyiket sem most, s mindkettőt négyszemközt. Egyik kívánságom sem fogja sérteni a becsületed, s egyikből még előnyt is kovácsolhatsz. Ha elfogadod ezen apró feltételeket, kardom a tiéd.
Vissza az elejére Go down
Margaery Tyrell


Margaery Tyrell


Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Királyvár

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptyKedd 12 Május 2015, 08:33

Figyelem, ahogy a férfi töprengéssé formálja az arcvonásait. Vannak azonban olyan jelek, melyeket senki sem képes elrejteni. S ha valaki megtanul olvasni ezekből az apró jelekből, olyan, mintha egy álarc mögé lesne.
Az enyhén felhúzott szemöldök, a pupilla egy pillanatra hirtelen kitágul. Ezek olyan reflexek, melyeket akkor sem tudunk uralni, ha minden mozdulatunkra figyelünk. Most azonban már Logan is tudja, hogy kivel ül szemben. Kinek ajánlja fel szolgálatait. Ezen elmosolyodom.

A hatalom olyan törékeny. A nagy családok mindig állandóak voltak Westeroson, ám pozíciójuk ingatag, változó. A Lannisterek az aranyaikkal akarják megtartani befolyásukat, Észak pedig önmagában akkora, mint a többi hat királyság együttesen. Így senki sem veszi a merszet, hogy bevegye. Északot másképp kell meghódítani - nem katonákkal, hanem a béke üzenetével, az együttműködéssel, az egyenlőség halvány utánzatával.
- Mikor lenne szüksége... ezekre a dolgokra? - az ajánlat tisztességesnek tűnik - már amennyiben egy zsoldossal kötött alku titsztességesnek számít.

Megértem, hogy nem akar egy olyan helyen kényes üzletet kötni, mely talán megingatja új szövetségünket. A Póknak mindenhol vannak kicsi madárkái. Az ember szinte alig vezsi észre őket a koszos lyukakban. Kisujj pedig bájok mögé rejti el a szemét és fülét, hogy aztán minden szál az ő kezébe fusson össze. Ez az ember pedig tisztában van Királyvár veszélyeivel, s próbálja elkerülni. Ez már egy halvány reményt ad a tervem kivitelezésének.
- Négyszemközt. Mégis mikor és hol? - kérdezem meg most már nyíltan. Én sem kívánok sok időt eltölteni egy ilyen helyen. Még a végén valakinek feltűnik a személyem. Akármennyire is rejtőzködik valaki, az éles szem könnyedén kiszúrja azt, ami a homályban akar meglapulni.
- Bízom benne, hogy szövetségünk töretlen marad. - egyezem bele a feltételeibe.
Vissza az elejére Go down
Havas Logen


Havas Logen


Hozzászólások száma : 6
Tartózkodási hely : valahol Westeroson

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptyKedd 12 Május 2015, 14:04

Logen megvakarta szakállas arcát, majd közelebb hajolt s csak annyit mondott:
- Az egyik ezek közül egy kérdés. Csak akkor teszem majd fel, ha már megszolgáltam a válaszodat.
 A zsoldos óvatosan körbenézett, majd megszólította az egyik pincérnőt, hogy vigye az üres korsóját. Miután a hölgy elvitte, a harcos várt egy kicsit. Utoljára átgondolta a lehetőségeit, majd felállt az asztaltól.
- A továbbiakat rád bízom, hölgyem. Határozd meg te magad, hogy mi legyen a továbbiakban.
  Logen arra volt kíváncsi, hogy vajon mennyire komolyak Margaery szándékai. Alkalmi munkavállalóként alkalmazza-e a fattyút, vagy hosszútávra tervez vele?
Vissza az elejére Go down
Margaery Tyrell


Margaery Tyrell


Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Királyvár

Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó EmptyHétf. 22 Jún. 2015, 09:50

Bolond lennék megbízni egy zsoldosban. Ahogy ő is bolond lenne, ha vakon bízna a szavamban. Egyelőre nem árulja el szándékát, ahogyan én sem. Olyan ez, mint egy jól megtervezett játék. Mielőtt lépnél, minden lehetséges változatot megvizsgálsz annak érdekében hogy a végén az egész táblát te urald.
Nem véletlenül választottam a célra Havas Logant. Jól ismeri Északot s egykor a Starkokhoz volt hűséges. Nincs ideálisabb választás erre a célra.
- Amennyiben tényleg érdekel az ajánlatom, uram, úgy találkozzunk a Városkapu melletti kis erdőben napnyugta után.
Válaszolok, majd meg sem várva a reakcióját felállok és távozok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fogadó   Fogadó Empty

Vissza az elejére Go down
 

Fogadó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Fogadó
» Tüzes Fogadó
» Fogadó a Fához
» Fogadó terem
» Dupla Fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Trónok Harca :: Játéktér :: Koronaföldek :: Királyvár-